Grand Prix w ratownictwie wodnym 06.12.2008 Warszawa
(12.12.2008.)

Na pływalni przy ul Jagiellońskiej wystartowało 6 mężczyzn i 6 kobiet, którzy rywalizowali w 4 konkurencjach indywidualnych. W drużynie SPORT-Figielski WOPR Warszawa na słupkach startowych stanęły: Borowa Małgorzata, Kreczmer Karolina, Krzemińska Katarzyna, Mierzejewska Anna, Sieredzińska Kamila, Wiśnios Małgorzata. Męską część drużyny stanowili: Czupryn Jacek, Głasek Łukasz, Szczurowski Tomasz , oraz mastersi: Czupryn Wojciech, Figielski Grzegorz, Florkiewicz Andrzej.

Najważniejszy był dla nas na tych zawodach wspólny start, uczenie się od najlepszych , sprawdzian możliwości i zabawa.

Głasek Łukasz w konkurencji 100m ratownik zajął wysoką 8 pozycję. Dla kilku zawodników był to pierwszy start w tak prestiżowych zawodach.

I choć nie ma w rezultatach generalnych Grand Prix podziału na kategorie wiekowe to należy pogratulować Kreczmer Karolinie rocznik 1993 wysokiej 3 pozycji, Sieredzińskiej Kamili 6 miejsca w konkurencji 100m ratownik, a Łukaszewicz Ewie, Mierzejewskiej Ani miejsc wśród 10 najszybszych szesnastolatek w tej technicznej konkurencji w Polsce. Należy dodać, że Karolina jest zawodniczką, która najszybciej zapina pas ratowniczy na manekinie. Tuz za koleżankami z drużyny uplasowała się Wiśnios Małgorzata.

Wysoką pozycję mają te same zawodniczki w innej konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach.

Serdecznie wszystkim dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.