SZKOŁA PŁYWANIA SPORT-FIGIELSKI - EKSPRESOWA NAUKA PŁYWANIA
(19.07.2014.)

CZYM RÓŻNIMY SIĘ OD INNYCH?

Szkoła Pływania SPORT-Figielski słynie z wyjątkowo szybkiej nauki pływania, która dla przeciętnego człowieka po prostu graniczy z cudem! Nasi uczniowie zaczynając od zera często już po kilku lekcjach swobodnie przepływają cały basen, a wkrótce potem są w stanie zdać na kartę pływacką.

Image

Chociaż nasze ceny za jedną lekcję nie należą do najniższych na rynku, jednak nauka u nas w sumie wychodzi taniej niż u innych instruktorów i trenerów, ponieważ okres nauki jest niebywale krótki. Nasi uczniowie nie chodzą miesiącami na zajęcia tylko po to, żeby godzinami „ćwiczyć pracę nóg” pływając z deską tam i z powrotem, nie robiąc postępów w pływaniu. Mieliśmy już osoby, które wcześniej uczyły się u innych instruktorów przez okres kilku lat i wciąż nie umiały pływać. U nas po kilku lekcjach robiły większe postępy niż w ciągu tych poprzednich kilku lat.

Dla nas nie jest problemem, CZY NAUCZYMY kogoś pływać, tylko JAK DŁUGO będzie to trwało, a ciężko pracujemy nad tym, aby trwało to jak najkrócej.

Image

JAK UCZYMY?

Nasi uczniowie szybko i bezstresowo uczą się jak ich ciało zachowuje się w wodzie i co zrobić, aby efektywnie przemieszczać się w tym obcym dla nas środowisku. Uczą się tzw. „czucia wody” oraz ćwiczą utrzymanie równowagi, która w wodzie jest tak samo ważna jak na lądzie. Te umiejętności pozwalają później na swobodne zachowanie w wodzie. Do nauki pływania praktycznie nie używamy sprzętów wypornościowych, które naszym zdaniem tylko przedłużają naukę, ponieważ opóźniają nabywanie umiejętności wyczuwania swojego ciała w wodzie. Według nas tylko niektóre ćwiczenia, np. dotyczące utrzymania równowagi w wodzie, można wykonywać z pomocą desek, piłek, czy makaronów. Niektóre ćwiczenia oddechowe również dla urozmaicenia mogą zawierać elementy wymagające np. deski. Niektórym osobom, szczególnie tym o ujemnej pływalności, proponujemy płetewki treningowe, aby dać im dodatkowy napęd, który przyspieszy ich naukę, do momentu, aż samodzielnie zaczną przemieszczać się w wodzie na tyle szybko, aby siła nośna była większa i ujemna pływalność przestała im przeszkadzać w pływaniu.

Image

JAK SZYBKIE POSTĘPY ROBIĄ NASI UCZNIOWIE?

Dzięki opisanym powyżej bezstresowym i szybkim metodom oswajania z wodą oraz indywidualnemu doborowi ćwiczeń, uzyskujemy u naszych uczniów bardzo szybkie postępy, co dotyczy również osób najbardziej „odpornych” na naukę pływania i najbardziej bojących się wody. Nasze metody pozwalają uczniom zaczynającym od zera na swobodne przepłynięcie jednym stylem lub dwoma stylami całą długość basenu już po kilku zajęciach.

Image

Należy również podkreślić, że osoby, które chcą nauczyć się doskonałej techniki wszystkich stylów pływackich, pływania sportowego wymagającego jeszcze dodatkowo umiejętności startów i nawrotów, czy osoby, które chcą zbudować wytrzymałość do pływania długodystansowego lub do triathlonu muszą na to poświęcić więcej czasu niż kilka lekcji. Te umiejętności oraz wytrzymałość buduje się przez wiele miesięcy regularnych treningów, w których nie można robić przerwy dłuższej niż dwa tygodnie.

Image

KTO MOŻE NAUCZYĆ SIĘ PŁYWAĆ W CIĄGU JEDNEGO DNIA?

Uczenie umiejętności pływania przez okres kilku tygodni przestało nam już wystarczać i postanowiliśmy poszukać nowych wyzwań i posunąć się jeszcze o krok dalej. Teraz proponujemy państwu ekspresową naukę pływania. W naszej szkole nie raz zdarzyło się, że osoby posiadające predyspozycje do pływania były w stanie nauczyć się pływać w ciągu jednego dnia (!!!), zaledwie po sześciu godzinach zajęć. Zajęcia w ramach jednodniowej ekspresowej nauki pływania najczęściej odbywają się w dwóch blokach po 3 godziny każdy z przerwą na odpoczynek. Okres testowania tej nowej metody uważamy za zakończony i czas, aby każda chętna osoba z predyspozycjami mogła z niej skorzystać. Musimy jednak od razu zaznaczyć, że nie każdy ma warunki anatomiczne i fizjologiczne pozwalające na tak szybką naukę pływania.

Image

Osoba, która będzie w stanie nauczyć się pływać od zera w jeden dzień musi posiadać następujące cechy przyspieszające naukę:
- motywacja (przede wszystkim),
- pływalność,
- duża ruchomość stawów barkowych i skokowych,
- dobra koordynacja ruchowa,
- czucie wody.

Trener oceni te predyspozycje, czyli wrodzone cechy budowy i czynności ciała, na pierwszych trwających 55 minut zajęciach i poinformuje kandydata, ile w przybliżeniu zajmie mu nauka pływania.

Image

Oczywiście najpierw trener ustali z uczniem, jaki etap nauki pływania chce on osiągnąć. Ważne jest, aby trener wiedział z góry, jaki cel przyświeca osobie uczącej się pływać – czy chce zdawać na kartę pływacką, a może dąży do uzyskania żółtego czepka. Niektórzy chcą na przykład zrobić w wakacje kurs nurkowy na wyjeździe, do którego zostało niedużo czasu. Inni potrzebują umiejętności pływania, aby czuć się swobodnie uprawiając inne sporty wodne, a jeszcze inni chcą po prostu umieć swobodnie utrzymać się na wodzie, aby w razie zagrożenia życia np. w trakcie powodzi zwiększyć swoje szanse na przeżycie. Ile osób, tyle celów, a my pomagamy naszym uczniom je osiągać.

Zapraszamy na pierwsze 50-minutowe zajęcia, aby ocenić państwa wrodzone predyspozycje i możliwości, abyśmy mogli państwu powiedzieć, ile wam zajmie nauka pływania.

Image

CENNIK

OPŁATA ZA 1-DNIOWĄ EKSPRESOWĄ NAUKĘ PŁYWANIA do indywidualnego uzgodnienia po odbyciu pierwszej 60-minutowej lekcji.

KOSZT 1 LEKCJI NA BASENIE PRZY UL. ROKOSOWSKIEJ 10:
1 osoba 2 osoby 3 osoby powyżej 3 osób
30 minut 60 100 zł (50 zł/os.) brak oferty brak oferty
45 minut 80 140 zł (70 zł/os.)
60 minut 100 180 zł (90 zł/os.)
75 minut 120 220 zł (110 zł/os.)
90 minut 140 260 zł (130 zł/os.)
120 minut 180 320 zł (160 zł/os.)

KOSZT 1 LEKCJI NA BASENACH PRZY UL. KASPRZAKA 1/3 I UL. ESPERANTO 5:
1 osoba 2 osoby 3 osoby powyżej 3 osób
60 minut 100 180 zł (90 zł/os.) 240 zł (80 zł/os.) brak oferty
120 minut 180 320 zł (160 zł/os.) 420 zł (140 zł/os.)

KOSZT 1 LEKCJI NA BASENIE 50-METROWYM PRZY UL. KSIĘCIA TROJDENA 2C:
1 osoba 2 osoby 3 osoby powyżej 3 osób
60 minut 120 200 zł (100 zł/os.) 270 zł (90 zł/os.) brak oferty
120 minut 200 360 zł (180 zł/os.) 480 zł (160 zł/os.)

Płatność za każdą lekcję przed zajęciami na płycie basenu do rąk trenera.
Cena obejmuje 1 lekcję z trenerem pływania, wejście trenera na basen oraz ubezpieczenie OC.

UWAGA! Dodatkowo dla siebie lub dla dziecka należy wykupić bilet lub karnet na wejście.
Informacja o biletach i karnetach: :
- Pływalnia Rokosowska
- Pływalnia Kasprzaka
- Pływalnia Esperanto
- Pływalnia Trojdena

UWAGA! 24 godziny przed umówionymi zajęciami należy potwierdzić przyjście lub zgłosić rezygnację. W przypadku braku potwierdzenia przyjścia trener ma prawo zaproponować termin innemu uczniowi. W przypadku gdy uczeń nie przyjdzie na zajęcia pomimo potwierdzenia przyjścia złożonego 24 godziny wcześniej, uczeń ponosi opłatę za gotowość trenera do prowadzenia lekcji w kwocie stanowiącej równowartość lekcji.

UWAGA! Zajęcia rozpoczynają się punktualnie o umówionej godzinie, w wodzie.

Image

INFORMACJA I ZAPISY NA NAUKĘ PŁYWANIA
jeżeli chcesz zapisać siebie lub swoje dziecko na indywidualną naukę pływania i zarezerwować termin zajęć, wyślij informację o treści: nazwisko, imię, dzień i godzina zajęć mailem na adres grzegorz.figielski@sport-figielski.pl lub sms na numer 794 38 88 42

Image

Image

 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie