NASI SPONSORZY:
Phantom

SZTURM NA WĘGRY - Mistrzostwa Węgier, Kecskemét 2012
(17.04.2012.)

Wizyta na Węgrzech nie mogła nie być nieudana. Pogoda piękna, duże cieplej i bardziej zielono niż w Polsce. Do tego zawody w pięknym nowoczesnym i bardzo przestronnym obiekcie. W zawodach, które trwały od 13 do 15 kwietnia 2012 roku wzięło udział ponad 250 zawodników z 9 krajów.

Alina Kraśniewska (SPORT-Figielski) i Ryszard Sielski (WMT).
Image

W trakcie zawodów Polska była reprezentowana przez trzech zawodników, Alinę Kraśniewską (SPORT-Figielski), Ryszarda Sielskiego (WMT) i Waldemara Kanię. Nasza zawodniczka została Mistrzynią Węgier na dystansie 1500m stylem dowolnym i Wicemistrzynią na dystansie 200m stylem zmiennym. Poza tym przywiozła jeszcze cztery brązowe krążki.

Image

„Niezniszczalny”, jak o nim mówią, Ryszard Sielski wystartował we wszystkich 17 konkurencjach i zdobył 15 medali (5 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych). Do tego pobił rekord Polski na 200m stylem motylkowym. Drugim rekordzistą Polski na tych zawodach został Waldemar Kania na dystansie 1500m stylem dowolnym. Zdobył on dwa srebrne medale i jeden brązowy.

Image

Przez cały 2012 rok Ryszard Sielski startuje w nieprawdopodobnej liczbie zawodów pływackich w Polsce i za granicą. Wszystko po to, żeby wystartować w jak największej liczbie konkurencji i zdobyć jak najwięcej medali, ponieważ chce pobić rekord Guinnessa w liczbie zdobytych medali w ciągu jednego roku kalendarzowego. Po węgierskich zawodach ma już ich aż 84! Czekamy na następne i trzymamy kciuki!

Image

Jeśli chodzi o ciekawostki dotyczące Mistrzostw Węgier, to nie sposób pominąć istotną informację dotyczącą kosztów zawodów. W regulaminie czytamy, że opłata startowa za jedną konkurencję indywidualną wynosi 600 forintów. Tyle zer! Ale po przeliczeniu na złotówki okazuje się, że to niecałe 9 złotych. Żeby tego było mało, osoby po 70 roku życia mają dwa starty gratis. Start w sztafecie 1400 forintów, czyli 20 złotych, ale start w sztefecie rodzinnej gratis.