Szukaj:
« < Maj 2024 > »
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

Odwiedza nas 4 gości
GRZEGORZ FIGIELSKI - TRENER INNY NIŻ WSZYSCY
(14.10.2011.)

Obejrzyj filmy, jakie postępy w nauce pływania robią dzieci i dorośli uczęszczający na zajęcia do Grzegorza Figielskiego.

ZOSIA, lat 13:
„Lekcje indywidualne z panem Grzegorzem oceniam jako bardzo skuteczne. Mam trzynaście lat i od zawsze bałam się wody, a już po trzech lekcjach opanowałam styl grzbietowy oraz podstawy kraula. Pan jest bardzo miły i cierpliwy, więc nie muszę się stresować zbyt szybkim tempem prowadzenia zajęć. Polecam wszystkim.”

MARCIN:
„Trening z Panem Grzegorzem cechuje profesjonalizm, cierpliwość, doświadczenie i wiele innych mocnych stron trenerskich i pedagogicznych. Zajęcia z trenerem mają konkretną strukturę i metodę, których celem jest poznanie i szlifowanie prawidłowej techniki poruszania i zachowania się w wodzie w danym stylu. Dużym atutem, zajęć jest to, że trening ma bardzo konkretne jednostki i szczegółowe zadania techniczne oraz wytrzymałościowe dotyczące konkretnego stylu pływackiego. Wszystko z perspektyw kilkudziesięciu miesięcy treningów układa się w jedną klarowną całość, która scala pojedyncze zadania, ćwiczenia umożliwiając uczącemu się głębsze zrozumienie motoryki, mechanizmów całego ciała, czucia wody oraz pełniejszego zrozumienie techniki samego stylu. Każde ćwiczenie w wodzie oraz element poznawanego stylu pływackiego jest aplikowany do konkretnej techniki w sposób cierpliwy, dokładny dostosowując do osobistego poziomu każdego uczestnika zajęć. W sposób jasny i zrozumiały jest on objaśniany jak ma wyglądać i na co należy szczególnie zwrócić uwagę. Podstawą w pływaniu jest technika, która wymaga wielu lat szlifowania, powtarzania i wdrażania w tzw. pamięć mięśni, trener Grzegorz robi to w sposób niezwykle profesjonalny i zrozumiały pamiętając przy tym o dawce humoru i uśmiechu, który rozładowuje zmęczenie treningowe. Każdej osobie, która szuka spotkania z profesjonalistą oraz pasjonatą pływania, aby nauczyć się oraz doskonalić technikę pływania, poczuć się pewnie, bezpiecznie i komfortowo w wodzie, gorąco i z całą odpowiedzialnością polecam szkołę pływacką SPORT FIGIELSKI. Życzę dalszych sukcesów trenerskich i czekam na wydanie książki, która bez wątpienia będzie podstawowym elementarzem dla wszystkich aktywnych w wodzie.”

MARTA:
„Od młodości pływałam namiętnie, niestety, tylko i wyłącznie żabką i na plecach. W późnym już wieku, bo około trzydziestki postanowiłam nauczyć się pływać kraulem. Przez trzy lata chodziłam na zajęcia dwa razy w tygodniu do pani, która bardzo była zdeterminowana, żeby mnie tym kraulem nauczyć pływać. Efekt był taki, że po trzech latach nie byłam w stanie przepłynąć połowy basenu. Za namową mojej siostry zgłosiłam się do Grzegorza Figielskiego.
Miałyśmy z nim zajęcia w niewielkiej grupie (4-5 osób) i zajęć tych było może 10, nie więcej. Już po pierwszych czy drugich przepływałam cały basen, a po tych dziesięciu spotkaniach bez wysiłku przepływam kilometr kraulem. Nie znam lepszego i bardziej efektywnego nauczyciela!”

JOANNA:
„Niestety od paru lat mieszkam za granica i nie mogę korzystać z usług basenu na Inflanckiej. Niemniej jednak chciałabym zaznaczyć ze bardzo dużo skorzystałam z tych kilku lekcji, których zdążył mi Pan udzielić. Zanim pojawiłam sie na Inflanckiej, bałam sie panicznie wody i nie umiałam nawet głowy w pełni zanurzyć, nie mówiąc o kładzeniu sie na wodzie. Musi mieć Pan szalona sile perswazji i autorytet, bo juz na pierwszej lekcji namówił mnie Pan nie tylko do powyższego, ale również do ćwiczeń typu korek, a na każdej kolejnej lekcji stawiał mnie Pan przed kolejnymi wyzwaniami. Jestem przekonana, ze gdybym została w kraju, dziś byłaby ze mnie pierwszorzędna pływaczka.
Niestety instruktorce, która przejęła po Panu pałeczkę brak pańskiego zaangażowania i siły przekonywania, bo nauczyła mnie pływać, owszem, na płytkiej wodzie, natomiast nie pomogła mi sie wyzbyć strachu przed głębinami. Na Pana basenie byłam w stanie skoczyć na głęboką wodę, potem niestety cofnęłam sie w rozwoju i tę umiejętność straciłam.”

RAFAŁ:
„Od wielu lat dwójka moich dzieci uczęszcza na zajęcia pływackie prowadzone przez Pana Grzegorza Figielskiego.
Jako rodzice zawsze byliśmy zadowoleni ze sposobów i efektów prowadzonych zajęć.
Dzięki temu, że zajęcia były ciekawe i urozmaicone dzieci robią stale postępy, a co najważniejsze chcą na nie chodzić.
Dla podkreślenia efektów zajęć u Pana Grzegorza dodam, że moja córka i mój syn stale zajmują czołowe miejsca w zawodach pływackich organizowanych przez szkoły ze Śródmieścia.
Mamy nadzieje, że w nadchodzącym sezonie również będziemy mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Pana Figielskiego na terenie ośrodka Wisła.”

MARCIN:
„Zajęcia prowadzone przez Pana Grzegorza Figielskiego w ośrodku Inflancka pozwoliły mi poczuć się w wodzie swobodnie i uświadomiły jak wielką radość można czerpać z pływania. Trener przekazuje swoją wiedzę w sposób przystępny i dostosowany do poziomu umiejętności oraz wiedzy o sporcie każdego uczestnika kursu. Zawsze zwraca uwagę na nasze bezpieczeństwo w wodzie. Ogromną wagę przywiązuje do rozgrzewki, stopniowo wprowadzając elementy ładnego, poprawnego a przede wszystkim stylowego pływania. Charakteryzuje go entuzjazm, charyzma trenerska, fachowość i ogromne doświadczenie. Trener uczył nas nie tylko pływania ale też spędzania wolnego czasu w sposób aktywny, na sportowo. Pan Figielski przez kilka miesięcy zdążył tak skutecznie zarazić mnie swoja pasją, że nie wyobrażam sobie teraz lepszej dyscypliny sportowej niż pływanie i za to jestem mu ogromnie wdzięczny.”

TERESA:
„Gdy po raz pierwszy zgłosiłam się na naukę pływania w grupie miałam 55 lat.
Naukę zaczynałam od oswajania się z wodą. Chodziłam systematycznie przez okres 2 kursów półrocznych -raz w tygodniu. (Kursy prowadziło dwóch różnych instruktorów).
Cały czas bałam się wody, opanowałam jedynie pływanie na plecach, ale miałam problemy z nogami, nie wytwarzały szybkości i opadały w dół. Jednocześnie przyglądałam się jak różni instruktorzy uczą pływania i zgłosiłam się do Pana Grzegorza Figielskiego w OŚRODKU INFLANCKA.
Zawsze interesowała mnie nauka w grupie. U Pana Grzegorza Figielskiego są małe grupy i w ten sposób może dotrzeć do każdego. Jest bardzo bezpośredni, wszystkich uczestników swoich lekcji od razu pamięta oraz ich umiejętności.
Potrafi stworzyć klimat koleżeński w grupie osób dorosłych o dużym przedziale wiekowym.
U Pana Grzegorza odbyłam naukę pływania od podstaw, a następnie doskonalenia pływania. Dzięki Jego umiejętnościom dotarcia do ludzi oraz pasji do pływania, którą przekazuje osobom przebywającym na basenie pod swoją opieką, udziela się chęć do poszerzania umiejętności w pływaniu oraz (jeśli już do aktywności fizycznej to) do pływania.
W moim odczuciu lubi ludzi i lubi z nim pracować. Dla mnie osobiście bardzo ważne było abym się nauczyła pływać stylami do rehabilitacji mojego kręgosłupa, ale także miło spędzić czas po stresującym dniu (pracę mam bardzo stresującą), a więc także atmosfera podczas zajęć. Nie potrafię opisać sposobu prowadzonych zajęć.
Mogę wyrazić w ten sposób;
Przed każdym wejściem do wody są ćwiczenia rozgrzewająco-rozciągające.
Zajęcia są prowadzone w bardzo urozmaicony sposób z elementami różnych ćwiczeń, które dla mnie w sposób zadziwiający prowadziły do doskonalenia stylu pływania. Na zajęciach są elementy odprężające ze wspólnym udziałem wszystkich uczestników (bardzo sobie ceniłam takie ćwiczenia).
Na zajęcia do Pana Grzegorza chodziłam również 2 razy po pół roku - raz w tygodniu (45 min).
Moje postępy
Pokonałam strach w wodzie, który powodował, że miałam usztywnione mięśnie i nie mogłam prawidłowo wykonywać ćwiczeń.
Potrafię wykonać skoki do wody,
Opanowałam styl grzbietowy, kraul, żabka Odważyłam się pływać w jeziorze i zdziwiłam się, że pracujący tam ratownik
zwrócił uwagę na mój poprawny styl kraul (oczywiście nie na szybkość, ale na technikę).
Bardzo żałuję, że na razie nie mogę podjąć dalszej nauki doskonalenia pływania (mam kłopoty z szybkością, ale na pewno ma znaczenie również mój wiek- 58 lat)”

RENATA:
„Pan Grzegorz Figielski jest godnym polecenia nauczycielem pływania z którym trenuję już 6 m-cy.
Posiada dużą wiedzę i talent pedagogiczny , jest rzetelnym nauczycielem ,a ponadto dostosowuje program nauczania do indywidualnego ucznia. Pomaga przezwyciężyć strach przed wodą i polubić pływanie.
Z pełną odpowiedzialnością rekomenduję go jako bardzo dobrego trenera pływania.”

ANNA I ANDRZEJ:
„W roku szkolnym 2010-2011 nasza córka chodziła na zajęcia z doskonalenia pływania z elementami ratownictwa w Ośrodku Inflancka, prowadzone przez p. Grzegorza Figielskiego.
Uważamy, że zajęcia były prowadzone bardzo profesjonalnie. Efekty było widać już po kilku lekcjach. Córka dużo nauczyła się przez ten rok.
Chcielibyśmy kontynuować doskonalenie córki w pływaniu w roku szkolnym 2011-2012.”

STANISŁAW:
„Co do sposobu prowadzenia zajęć w Ośrodku Inflancka nie mogę powiedzieć zbyt wiele, ze względu na brak możliwości oglądania dzieci z trybun. Na podstawie poczynionych obserwacji jeszcze na basenie przy ul. Potockiej na Żoliborzu uważam, że nauka pływania połączona z zabawami sprawiała, iż nasz syn wracał po zajęciach do domu zadowolony pomimo zmęczenia. Chętnie przychodził na kolejne zajęcia. W krótkim czasie nauczył się pływać. Wprowadzanie nauki pływania różnymi stylami odbywało się stopniowo. Było ono umiejętnie dostosowywane do stopnia zaawansowania w pływaniu poszczególnych dzieci. Na basenie przy ul. Inflanckiej nasz syn doskonalił swe umiejętności. Dziś syn doskonale radzi sobie w wodzie, czy to na basenie czy też w morzu. Podczas zajęć z pływania w gimnazjum radził sobie bardzo dobrze, należał do jednych z najlepszych. Uważam, że zajęcia prowadzone były bardzo dobrze. Niejednokrotnie znajomi pytali, gdzie nasz syn uczył się pływać. Jedna z mam zapisała swego syna również do Pana Grzegorza Figielskiego na zajęcia doskonalenia swych umiejętności. Z wyników swego syna była zadowolona.”

DOMINIKA:
„Kiedy moja siedmioletnia córka została przyjęta do klasy pływackiej okazało się, że pomimo kilkumiesięcznych indywidualnych lekcji pływania, Zosia boi się wody i zajęcia z pływania okupione są przez nią dużym stresem. Zaczęłam szukać namiarów na dobrego instruktora. Koleżanka poleciła mi Pana Grzegorza Figielskiego, który miał kilka lekcji z jej córką. W przeciwieństwie do mojej, córka mojej koleżanki w wodzie radziła sobie świetnie. Już na pierwszych zajęciach zorientowałam się, że podejście Pana Grzegorza jest zdecydowanie inne niż to które zaobserwowałam u poprzedniego instruktora. Zaproponowane przez niego zabawy powoli i w radosnej atmosferze przełamywały lęk Zosi przed wodą. Przestała kurczowo trzymać się brzegu basenu, zaczęła zanurzać głowę, nurkować a następnie wskakiwać do basenu. Już po pierwszych zajęciach pytała kiedy przyjdziemy znowu.
To oswajanie się z wodą w ramach proponowanych przez Pana instruktora zabaw sprawiło, że już po kilku lekcjach, z dziecka przerażonego wodą Zosia przeistoczyła się w małego pływaka. Zauważyłam, że Pan Grzegorz przywiązuje uwagę do trzymania prawidłowej sylwetki, poczucia równowagi w wodzie, umiejętności brania oddechu. Zosia zaczęła chętniej wykonywać polecenia nauczycieli w szkole, jej oceny poprawiły się.
Zachęcona efektami pracy z córką, sama również skorzystałam z umiejętności trenerskich Pana Grzegorza Figielskiego, u którego wzięłam lekcje pływania kraulem. Dzięki wykonywaniu zaleconych ćwiczeń wkrótce udało mi się przepłynąć długość basenu stylem, którego nigdy wcześniej nie byłam w stanie opanować.
Jestem bardzo zadowolona z podejścia i sposobu pracy Pana Grzegorza Figielskiego. Uważam, że jest bardzo utalentowanym instruktorem. Moja córka Zosia jest już w drugiej klasie pływackiej i dobrze sobie radzi. Przede wszystkim jednak lubi wodę, lubi pływać.”

ANNA:
„Treningi prowadzone pod fachowym okiem doświadczonego instruktora Pana Grzegorza Figielskiego w Ośrodku Inflancka, podczas których miałam wielką przyjemność uczestniczyć, prowadzone były w sposób ciekawy i urozmaicony. Dzięki dużemu doświadczeniu instruktora i jego wierze w wykonanie zadania przez podopiecznego, z pełnym zaufaniem wykonywałam ćwiczenia, które wcześniej wydawały mi się niemożliwe do wykonania.
Ze swojej strony mogę z całym przekonaniem polecić zajęcia pod fachowym okiem Pana Figielskiego, jako rzetelnego, doświadczonego, pełnego pomysłów instruktora pływania, który do każdej osoby podchodzi indywidualnie, w zależności od umiejętności i predyspozycji. Miałam to szczęście trafić pod opiekę trenerską Pana Figielskiego, jako pierwszego trenera po wielu latach pływania bez fachowej pomocy instruktorskiej. Popełniane przeze mnie wcześniej nieświadome błędy, powodowały niechęć do pływania. Jednak z dniem gdy dowiedziałam się o egzaminie z pływania, jako jednym z warunków dostania się do wymarzonej Szkoły Oficerskiej podjęłam naukę pod fachowym okiem Pana Figielskiego, który udowodnił mi i pokazał, że pływanie można polubić ,popełniane błędy wyeliminować i spełnić marzenia. W chwili obecnej jestem uczniem Szkoły Oficerskiej.
Podczas nauki zauważyłam przyjacielską, ciepłą atmosferę w Szkole Pana Figielskiego pomiędzy uczniami a instruktorem, oraz jego otwartość dla osób innej narodowości jak i osób nie w pełni sprawnych – zajęcia prowadzone z osobami niedowidzącymi.”

OLGA:
„Pan Grzegorz Figielski jest najlepszym nauczycielem pływania, jakiego kiedykolwiek miałam. Już po trzech lekcjach nauczył mnie stylu kraula.
Posiada wiedzę w zakresie urazów kręgosłupa, potrafi dostosować ćwiczenia do stopnia zaawansowania ucznia. Jest wymagający, ale też bardzo cierpliwy i dokładny. Punktualnie przychodzi na zajęcia. Cechują go sumienność, zaangażowanie oraz odpowiedzialność. Posiada zdolności interpersonalne.”

BEATA:
„Kończyłam kurs nauki podstaw pływania i podobał mi sie sposób prowadzenia zajęć przez prowadzącego, indywidualne podejście, fachowe rady, duże doświadczenie instruktora zaowocowały zapisaniem się na doskonalenie - efekt - potrafię pływać i o to mi chodziło:) instruktor z dużym doświadczeniem, zadania dostosowane do umiejętności uczestnika, jestem zadowolona i polecam tego instruktora.”

WANDA:
„Mam 65 lat i za sobą mnóstwo życiowego doświadczenia i gro osób spotkanych na swojej drodze. Moja przekora i ogromna chęć pokazania się przed znajomymi podczas wakacji postawiła na mojej drodze Pana Grzegorz Figielskiego. Mimo, że mój mąż, moi znajomi i ja sama bardzo sceptycznie podeszłam do nauki pływania w tym wieku. Chciałabym zaznaczyć, że bardzo boję się wody i nigdy nie umiałam ale uczyłam się pływać.
Niejeden próbował mnie uczyć ale szybko dochodzili do wniosku, że to nie ma najmniejszego sensu.
Dopiero po lekcjach z p. Grzesiem okazało się, że jest to jednak możliwe. Nikt mi nie wierzył, że po kilku godzinach nauki utrzymuję się na wodzie, pływam strzałką a co najważniejsze nie boję się zanurzyć głowy co wcześniej było dla mnie niemożliwe do wykonania.
Należę do osób raczej odpornych na naukę jakiegokolwiek sportu i nigdy nie byłam ani kibicem ani entuzjastą sportowym ale moje wakacje gdzie pierwszy raz w życiu bez strachu weszłam do morza były najpiękniejsze. Poczułam się jakbym „pływała” od zawsze i nigdy nie bała się wody. Moi znajomi byli pod wrażeniem.
Chciałabym mu za to podziękować i szczerze polecić zajęcia przez niego prowadzone.”

ELWIRA:
„Pana Grzegorza Figielskiego poznałam 6 lat temu, kiedy zastąpił jednego z instruktorów pływania w grupie najmłodszych dzieci. Moja córka miała wtedy 5 lat. Mój syn również uczęszczał na naukę pływania do innego instruktora w starszej grupie, ponieważ jest dwa lata starszy i zdecydowanie silniejszy. Po pierwszej lekcji mojej córki nie bardzo zrozumiałam sens prowadzonych przez Pana Grzegorza ćwiczeń a raczej zabaw w wodzie, gdzie inni instruktorzy bardzo poważnie podchodząc do swojej pracy już takie małe dzieci uczyli techniki. Po krótkim czasie okazało się, że nie tylko córka robi większe postępy niż dzieci z innych grup ale do tego grupa wcale się nie „wykruszała”. Z uwagi na możliwość obserwacji dzieci podczas treningów miałam świetne porównanie.
Od następnego semestru zapisałam syna i córkę na zajęcia do pana Grzegorza. Semestr później sama zaczęłam uczestniczyć w jego zajęciach. Było dla mnie ogromną wygodą, że możemy pływać razem, mimo różnic zaawansowania. Zajęcia tak były zorganizowane, że nie miało to żadnego wpływu. Metody jakimi się posługuje, pozwalają przede wszystkim na zrozumienie zasad pływania oraz poczucie, że pływanie może być bardzo przyjemne i nie jest morderczą walką o dopłynięcie do brzegu. Wyrobienie równowagi, gibkości, rozluźnienia i używania odpowiednich partii mięśni, o których nie miałam pojęcia sprawia, że pływanie staje się sztuką.
Drugą bardzo istotną sprawą jest ATMOSFERA i poczucie, że jest się najważniejszą osobą dla trenera i, że nasze postępy cieszą bardziej niż nas samych. Ja mając ponad 35 lat i ucząc się pływać nawet przez chwilę nie miałam wrażenia, że się ośmieszam a wręcz przeciwnie, wychodząc z wody czułam się jak profesjonalista. Dzięki takiemu podejściu zobaczyłam mnóstwo błędów pedagogicznych i technicznych w szkole sportowej mojego syna. Właśnie dzięki tej wiedzy postanowiliśmy zmienić klub co bardzo pozytywnie wpłynęło na rozwój dziecka. Pływa już 6 lat a podstawy zakorzenione na treningach Pana Grzegorza stały się bardzo mocnym fundamentem, który doceniają jego obecni trenerzy.
Cudowna jest również grupa ludzi w każdym wieku, którą skupia wokół siebie. Wystarczy zajrzeć na stronę internetową, czy na basen aby się o tym przekonać.
Myślę, że jest to wspaniała wizytówka Ośrodka. Pan Grzegorz jest to po prostu firma ale otwarta dla wszystkich bez względu na cokolwiek.
Życzę mu wszystkiego najlepszego oraz spotykania na swojej drodze ludzi tak samo życzliwych dla niego jakim jest on sam. Oby więcej tak zaangażowanych profesjonalistów było wśród instruktorów i trenerów.”

 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2020
Logowanie