Szukaj:
« < Czerwiec 2019 > »
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 
 
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

KRYNICA MORSKA 2011 – day&night, czyli przyroda i zabawa
(19.07.2011.)

Lato w Parku Krajobrazowym „Mierzeja Wiślana” do zupełnie inne doświadczenie niż życie w mieście, jakie większość z nas ma na co dzień. Mieszkając w namiocie, czyli praktycznie pod gołym niebem, jest się tak blisko natury, że można odnieść wrażenie, iż jest się częścią tego tak zwanego „łańcucha pokarmowego”. My jemy owoce lasu (poziomki, jagody, a nawet czereśnie!!!), a mieszkańcy lasu (np. komary) jedzą nas… Po namiocie przechadzają się spore brązowe świerszczyki, siadają nam na klawiaturze laptopów i spacerują po ekranie. Byś może czytają, co o nich piszemy. Natomiast w bucie Grzesia ostatnio znalazł sobie wygodne legowisko niewielki padalec, który był szczerze zaskoczony, że but jednak należy do kogoś innego i trzeba poszukać innej kryjówki.

Śpiew kosa, który w naszym lesie rozlega się od wczesnych godzin porannych.


Natomiast przed czwartą rano zaczynają się ptasie śpiewy. Pierwsze budzą się kosy (najpierw myśleliśmy, że to słowiki, ale po przesłuchaniu w YouTube śpiewu ptaków, ustaliliśmy, że to kosy) i wydzierają się tak głośno, że budzą wszystkie inne ptaki, które szybko zaczynają im wtórować. A może po prostu głośno domagają się spokoju, bo chcą pospać chociaż do wschodu słońca, a niesforne kosy im na to nie pozwalają.

Nasz "Dzikuś SPORT-Figielski"


Nasz "Dzikuś SPORT-Figielski"


Ostatnią atrakcją jest nasz nowy przyjaciel, którego ochrzciliśmy imieniem „Dzikuś SPORT-Figielski”. Jest naszym regularnym gościem, który stołuje się zaraz za siatką ogrodzeniową odwiedzając nas kilka razy dziennie. Wolimy nie karmić go przed namiotem, bo on jednak jest trochę dziki i zbyt bliski kontakt mógłby czasem przysporzyć nieoczekiwanych kłopotów. Nasz Dzikuś czasami przychodzi w nocy, ale rozczarowany, że nikt go nie przyjmuje, częstuje się sam wprost z worka z odpadkami. Od czasu do czasu odwiedza nas też dzika rodzinka - niewielka loszka z pasiastymi maluchami, które są wprost słodziutkie.

Nasz "Dzikuś SPORT-Figielski"


Myli się jednak ten, kto uważa, że żyjemy tu jak ludzie lasu. Przecież wciąż mamy w sobie coś z mieszczuchów i lubimy dobrą zabawę. Akurat o to w Krynicy Morskiej jest nietrudno. Wystarczy po godzinie 21:00 przespacerować się brzegiem morza. O tej godzinie otwierają się bowiem liczne dyskoteki plażowe. Muzyka jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można na przykład zabawić się przy muzyce disco i klubowej, którą my zresztą lubimy najbardziej.

Dyskoteka plażowa "Sobieski" - Grzegorz Figielski zaprasza na disco


Jest też muzyka z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Na niektórych parkietach królują rytmy Latino, rock&roll, a nawet disco polo. Kto tego nie lubi, może przejść się do najbliższego lokalu, gdzie można pośpiewać – bardzo popularne jest karaoke.

Dyskoteka plażowa "Carlsberg" - piana party


Jeżeli jeszcze komuś mało, praktycznie w każdy weekend organizowane są wspaniałe imprezy w wakacyjnym „centrum kulturalnym” Krynicy Morskiej, czyli na molo, które prawie zawsze kończą się widowiskowymi fajerwerkami. Były już wielkie imprezy „Lata z Radiem” i „Radia Zet”. Były koncerty takich gwiazd jak Kombi, Stachursky, czy Lady Pank. Poza tym wystąpiło wiele innych zaje-fajnych zespołów i solistów. Naprawdę nie można się tutaj nudzić. A co najlepsze, wszędzie jest WSTĘP WOLNY!

Dyskoteka plażowa "Heineken" - piana party


Poczytaj więcej o Krynicy Morskiej 2011 i 2010
Obejrzyj galerię zdjęć 2011 i 2010
Obejrzyj filmy video 2011 i 2010

Nasz "Dzikuś SPORT-Figielski"


Dyskoteka plażowa "Sobieski"


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie