Szukaj:
« < Maj 2019 > »
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 
 
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

XV GRAND PRIX URSYNOWA - start na luzie, czyli rekreacyjna rywalizacja
(06.04.2011.)

Relacja Roberta Zielińskiego

Od kilku lat na basenie przy ul. Hirszfelda 11 w Warszawie rozgrywane są zawody o Grand Prix Ursynowa. W tym roku odbywa się już XV edycja. Zawody rozgrywane są co miesiąc (w każdą pierwszą sobotę miesiąca). Każda edycja składa się z sześciu startów. Cykl rozpoczyna się w styczniu i kończy zawodami finałowymi w czerwcu.

Ponieważ zawody zaczynają się w styczniu są świetną okazją do sprawdzenia naszej formy w okresie przygotowań, wypróbowania różnych wariantów startów lub po prostu mogą być mobilizacją do systematycznych treningów w zimie. Jest to bowiem okres, gdy w kalendarzu imprez wyjazdowych nie ma nic ciekawego, a nawet gdyby było, to i tak nikomu nie chce się jeździć po zaśnieżonych polskich drogach.

Image

Zawody o GP Ursynowa rozgrywane są na dystansie 50m stylem dowolnym w kategoriach wiekowych co 10 lat. Za zajęcie 1 miejsca otrzymuje się 14 pkt., 2 miejsca 12 pkt., 3 miejsca 10 pkt., 4 miejsca 9 pkt., 5 miejsca 8 pkt. i tak dalej. Do klasyfikacji pucharowej brane są pod uwagę 4 najlepsze wyniki.

Wyniki z każdych zawodów można znaleźć w internecie na stronie UCSiR Ursynów.

Dodatkowo na każdych zawodach można wystartować w jednym z następujących stylów: 50m grzbietowym, 50m klasycznym, 50m motylkowym i 100m zmiennym. Na tych dystansach starujemy w kategorii open (nie ma kategorii wiekowych), a wynik nie jest zaliczany do punktacji pucharowej. Mamy jednak możliwość sprawdzenia się w warunkach startowych na wybranym dystansie.

Image

A tu mamy wszystko pod nosem (dojazd: samochodem, metrem, rowerem, pieszo – jak kto chce) praktycznie bez kosztów. Koszt startu w jednych zawodach to 10 zł. Na zawody można zapisać się telefonicznie pod numerem 22 643 94 36 i opłacić w sobotę przed startem (do godz. 10:00) lub przyjść w tygodniu na trening i załatwić formalności w kasie biletowej na basenie.

Image

Praktyczna rada. Zawody zaczynają się o godz. 10:00. Na początku startują dzieciaki i jest straszny „młyn”. Trwa to ok. godziny, później młodzież, a dopiero na końcu mastersi, więc spokojnie można przyjść ok. godz. 11:00 (oczywiście pod warunkiem, że ma się opłacony start !!!).

Aha, i jeszcze jedno. Nie wszystkie dzieciaki po swoich startach idą grzecznie do domu. Niektóre zostają, a co gorsza startują również w kategoriach open. Ryzyko jest takie, że taki pretendent do tytułu może okazać się szybszy i wówczas na podium będzie stał wyżej od nas - co niekoniecznie oznacza, że będzie wyższy (wliczając wysokość podium ;)). Ale to już chyba tylko problem dla tych, co mają kompleks niższości lub wyższości - a takich w SPORT-Figielski nie ma.

Image

Zachęcam wszystkich do startu w maju i w czerwcu. Atmosfera świetna jak na wszystkich zawodach, więc jeżeli ktoś tęskni do startów to jest to najbliższa okazja.

Zapoznaj się z regulaminem XV Grand Prix Ursynowa.
Zobacz galerię zdjęć z zawodów.

Pozdrawiam.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie