Szukaj:
« < Kwiecień 2019 > »
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 
 
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

PÓŹNA INAUGURACJA SEZONU, czyli miła wizyta w Katowicach
(31.03.2011.)

Relacja Agaty Figielskiej

Drużyna SPORT-Figielski wreszcie zainicjowała nowy sezon pływacki 2011. Pojechaliśmy w dość obszernym gronie kilkunastu zawodników. Nasze szeregi wzbogacili nowi uzależnieni od pływania członkowie klubu, Michał Chojecki i Artur Ilgner. Zawodnicy ci, reprezentując nasz klub po raz pierwszy, osiągnęli bardzo dobre wyniki. Innym pływakom również udało się wielokrotnie „załapać na pudło” i zaliczyć kolejne życiówki, co w przypadku tych zawodów było dość ważne, bo wyniki są uwzględniane w Pucharze Polski.

Krótka statystyka. Na 33 starty indywidalne, 18 zakończyło się rekordami życiowymi. Zdobyliśmy cztery razy złoto, dziesięć razy srebro i siedem razy brąz. W sztafetach pobiliśmy 3 rekordy klubowe i zdobyliśmy cztery razy srebro.

Image

Puchar Polski Masters Katowice 2011 - GRZEGORZ FIGIELSKI 200m stylem klasycznym


Puchar Polski Masters Katowice 2011 - prawie pełny skład sztafety męskiej SF
Image

Starty na basenie AWF w Katowicach to czysta przyjemność. Nie trzeba stresować się, że człowiek zmęczony po kilkugodzinnej jeździe samochodem lub pociągiem, albo niedospany po prawie całonocnej imprezie nie zdąży na rozgrzewkę, ponieważ w każdej chwili można rozgrzać się w małym baseniku obok basenu głównego i bezstresowo zaliczyć swój wyścig. Organizatorzy już nie pierwszy raz dwoją się i troją, starając się, aby wszystko grało i zawodnicy byli zadowoleni.

Puchar Polski Masters Katowice 2011 - BEATA KĄDZIELEWSKA 100m stylem zmiennym


Puchar Polski Masters Katowice 2011 - dekoracja sztafet
Image

Naprawdę trzeba przyznać, że zawody przebiegały bardzo sprawnie. Nie było żadnych opóźnień, a dekoracje odbywały się prawie bezpośrednio po zakończeniu poszczególnych konkurencji. Trudno było zdążyć z aparatem fotograficznym biegając od podium do basenu, potem na widownię i z powrotem. Trzeba przyznać, że te biegi po schodach w górę i w dół to niezła zaprawa pomiędzy wejściami do wody. Nawet, kiedy człowiek nie zdąży zmienić stroju z mokrego na suchy nie ma czasu tego zauważyć, bo ciągłe bieganie działa jak by nie było rozgrzewająco.

Puchar Polski Masters Katowice 2011 - GRZEGORZ FIGIELSKI 200m stylem dowolnym


Puchar Polski Masters Katowice 2011 - dekoracja sztafet
Image

Oczywiście same starty to nie wszystko, bo w przypadku Mastersów na pływaniu i rekordach świat się nie kończy. Jesteśmy już przecież dojrzali, przeżyliśmy to i owo i umiemy doceniać przyjemności życia i z nich korzystać. Organizatorzy z Katowic dobrze o tym wiedzą, więc przygotowali dla nas w sobotę wspaniałą imprezę, za co serdecznie dziękujemy. Przecież każdy wyjazd na zawody to doskonała okazja do spotkania ze starymi znajomymi i do dobrej zabawy. Sami zobaczcie jak wspaniale bawiliśmy się w naszym pływackim gronie.

Puchar Polski Masters Katowice 2011 - wieczorek integracyjny


Bardzo cieszymy się, że do naszego klubu przybywają wciąż nowi zawodnicy. Mamy nadzieję, że wkrótce to się przełoży na większą liczbę startujących w zawodach. Dołączcie do nas, żeby poczuć tę radość, jaką daje pływanie z pasją i dobra zabawa oraz ta odrobina adrenaliny, kiedy stajemy na słupkach. Zapraszamy!

Zobacz galerię zdjęć

Puchar Polski Masters Katowice 2011 - wieczorek integracyjny


Puchar Polski Masters Katowice 2011 - wieczorek integracyjny


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie