Szukaj:
« < Maj 2019 > »
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 
 
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

OPOLE 2010 – Prawdziwych mężczyzn poznaje się po tym, jak kończą...
(11.12.2010.)

Relacja Roberta Zielińskiego

Cytując jednego z „guru” naszej polityki zakończyliśmy sezon 2010 zawodami w Opolu. Reprezentowaliśmy nasz klub w składzie pół-sztafety. Było nas dwóch - Polaków: Fabian Filipiak i Robert Zieliński. Zdobyliśmy 5 medali (Fabian 1 srebny i 3 brązowe, a ja resztę brązowych) i ustanowiliśmy 4 życiówki (ja 3, Fabian resztę). A mogło być lepiej, gdybyśmy się słuchali trenera i obstawili konkurencje za jego radą.

Image

Zawody w Opolu były nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski Południowej. Obsada była prawie tak silna jak na zawodach w Mławie (po 10 zawodników w konkurencji). Do Opola przyjechało wiele klubów z południa Polski, które z wiadomych przyczyn (dobra sieć połączeń PKP, autostrady itp.) nie dotarły do Mławy. W Mławie większość klubów była z północnej i środkowej Polski. Wynika stąd, że Mistrzostwa Polski należy organizować w Warszawie, wówczas wszyscy będą mieli równie blisko, a my najbliżej.

Image

Basen w Opolu, chociaż nie najnowszy, ma fajną architekturę z olbrzymimi, przeszklonymi ścianami i dużo przestrzeni. Niecka basenu ma głębokość 3,5 m z charakterystycznym uskokiem w połowie basenu. Temperatura wody super, powietrza też - nic tylko bić rekordy. [W czasie zeszłorocznych zawodów w Opolu Tomasz Duszyński pobił rekord świata na dystansie 200m stylem klasycznym z czasem 2:14,02 - przyp. red.]

Image

Atmosfera zawodów była bardzo przyjemna i swobodna, a same zawody zostały zorganizowane bardzo sprawnie, począwszy od wydawania kart, a skończywszy na dekoracji. Wygląda na to, że na niektórych zawodach organizatorzy specjalnie starają się, aby to skomplikować.

Image

Nocleg w hotelu oddalonym o 15 km od Opola nie był najlepszą opcją. Szukaliśmy go godzinę, a jak już się znalazł, to okazało się, że przylega do olbrzymiego kotła elektrowni Opole. Widok z okien mieliśmy fantastyczny, i to dosłownie. W ciemnościach i mgle widzieliśmy pokryte białym śniegiem i pięknie oświetlone olbrzymie instalacje elektrowni. [Pamiętam to doskonale z zeszłego roku - krajobraz prosto ze Star-Treka! - przyp. AF] Taka lokalizacja nie sprzyjała udziałowi w wieczorku, który odbywał się gdzieś w centrum Opola, więc w zamian urządziliśmy nocne Polaków rozmowy do drugiej nad butelką pliski, zakąszaną czekoladowym ptasim mleczkiem.

Image

Podsumowując było to udane zakończenie udanego sezonu - chociaż działo się w nim wiele.

Zobacz galerię zdjęć i wyniki z tych zawodów.

Image

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie