Szukaj:
« < Czerwiec 2024 > »
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

Odwiedza nas 1 gość
NOWY DZIAŁ PUBLIKACJI "SPORTY WODNE" - OPUBLIKUJ SWÓJ ARTYKUŁ!
(13.10.2010.)

Tym artykułem rozpoczynamy nową serię publikacji, którą nazwaliśmy "SPORTY WODNE". Mamy w zanadrzu dużo ciekawostek, ale zapraszamy wszystkich do redagowania tej sekcji.

Jeżeli masz coś ciekawego, co cię interesuje i co zapiera dech w piersiach, przyślij nam, a my to opublikujemy ku radości wszystkich "uzależnionych" od sportów wodnych. To może być materiał wyszperany gdzieś w internecie, albo coś, co sami wyprodukowaliście. To będzie naprawdę dobra zabawa, przy której lepiej się poznamy i zintegrujemy...

Zachęcamy wszystkich - zawodników, uczestników kursów pływania i zabaw dla dzieci oraz wszystkich naszych sympatyków o zacięciu dziennikarskim.

Na początek polecimy wam cztery filmy, które warto obejrzeć. To naprawdę niezła dawka adrenaliny w ekstremalnej wersji sportów wodnych. Zobaczcie do czego człowiek jest zdolny. Trudno uwierzyć!


1. CZŁOWIEK Z LODU (film w wersji polskiej)

Image

Co potrafi znieść ludzki organizm? Na przykład można popływać na Antarktydzie - w slipkach, w czepku i w okularkach jakby się kto pytał... A jeżeli dla kogoś to za mało? Można to powtórzyć jeszcze na Biegunie Północnym!

Lewis Pugh: "W czasie kolacji ojciec opowiadał mi o przygodach kapitana Scotta i Lorda Nelsona, którego za młodu na Spitsbergen ścigały niedźwiedzie polarne. Te historie zapadły mi w pamięć. Wiedziałem, że muszę odwiedzić bieguny, aby dokonać tam czegoś wyjątkowego… "

Lewis Pugh należy do ludzi, dla których słowo "niemożliwe" po prostu nie istnieje. Uczestnicząc w polarnych ekspedycjach, bez problemu przebywa wpław całe mile Oceanu Arktycznego. Ma wówczas na sobie jedynie… kąpielówki, czepek i okularki. Sprawdź, jak wiele może wytrzymać "zwykły" człowiek i gdzie jest granica odporności ludzkiego ciała na mróz. Zobacz dokument "Człowiek z lodu".


2. WIELKA FALA (film w wersji polskiej)

Image

Wielka Fala rodzi się zimą na północnym Pacyfiku i kończy swój „bieg” u wybrzeży Kalifornii. To zjawisko fascynuje tysiące ludzi na całym świecie, w tym nie tylko meteorologów, ale i surferów dokonujących na niej cudów. Dokument opowiada historię pięciorga ludzi, których życie zmieniła Wielka Fala.


3. STEP INTO LIQUID (film w wersji angielskiej)To chyba najlepszy dokumentalny film o surferach, do tego pełnometrażowy! Nie ma żadnych efektów specjalnych! Wszystko dzieje się naprawdę i jest kręcone w rzeczywistości, a nie produkowane w studio podczas "postprodukcji". Do tego zaje-fajna muzyka...


4. SPOTKANIA NA KRAŃCACH ŚWIATA (film w wersji polskiej)

Image

oglądaj tylko zwiastun

Znakomity, nominowany do Oscara dokument w reżyserii Wernera Herzoga, jednego z klasyków współczesnego kina.

Antarktyda w filmie Herzoga znajduje nowy wymiar i znaczenie. Południowe krańce naszego świata są magnesem dla plejady gwiazd nauki, którym znudziła się postindustrialna cywilizacja codzienności. Naukowcy pracują tu dla ludzkości, która wkrótce… ma opuścić Ziemię. Reżyser stawia pytania o to, kim są, jakie są ich marzenia. Jego bohaterowie są dość ekscentryczni. Elektryczne gitary na dachu stacji naukowej oddalonej o dziesiątki kilometrów od głównego miasteczka, to tylko jeden z wielu przykładów ich indywidualizmu.

Hydraulik wywodzący się z królewskiej rodziny Azteków czy filozof pracujący jako operator koparki, to inny przykład elitarności tego miejsca. Swoboda, z jaką o swojej pracy i jej wyjątkowym charakterze opowiadają, fascynuje i odzwierciedla ich wewnętrzną wolność. W Mc Murdo, głównej bazie naukowej, która przypomina miasteczko górnicze, nadal stoi dom zbudowany w 1901 roku przez pierwszych zdobywców Antarktydy, Scotta i Shackletona. Herzog pokazuje materiały archiwalne, nadając drugi wymiar oglądanej teraźniejszości. Sposób przedstawiania przyrody Bieguna Południowego i łączenie go ze specyficzną ścieżką dźwiękową dają poczucie zbliżania się do tajemnicy. Na początku filmu dowiadujemy się, że nie będzie to kolejny film o pingwinach. Jednak pewien zagubiony pingwin odciśnie piętno na tym filmie.

AF

Jeżeli chcesz opublikować swój materiał wyślij go do Agaty Figielskiej na adres agatalk@wp.pl

 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2020
Logowanie