Szukaj:
« < Sierpień 2019 > »
P W Ś C P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 
 
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

Odwiedza nas 1 gość
SUPER-MASTERSI W NATARCIU na XV Otwartych Mistrzostwach w Pływaniu w Kategorii Masters w Warszawie
(07.06.2010.)

Start drużyny SPORT Figielski stanowiącej najliczniejszą grupę całej imprezy przebiegał pod znakiem Super-Mastersów, czyli zawodników, którzy ukończyli co najmniej 65 lat. Aż 9 osób spośród 32 zgłoszonych stanowili Super-Mastersi. Wszyscy zgłoszeni zawodnicy mieli razem aż 1712 lat! Oznacza to, że „statystyczny” zawodnik był w wieku 53 lat i 6 miesięcy.

Image

Niestety na zawody nie dotarli wszyscy, przez co nie udało się wystawić najstarszej w Polsce sztafety 320+, którą zgłosiliśmy po długim okresie starań. Zabrakło nam jednej osoby. Wszystko jednak przed nami i mamy nadzieję, że następnym razem będzimy mieli więcej szczęścia. Tymczasem szkolimy zawodników nie tylko do sztafet 320+, ale również do sztafet 360+, wśród których konkurencja nie jest zbyt duża, nawet na mistrzostwach świata.

Image

Starty naszych klubowiczów były bardzo udane. Ponad połowa z blisko 80 wyścigów zakończyła się pobiciem życiówek. Najlepszym zawodnikiem okazał się Paweł Kuratczyk, który wyprzedził w klasyfikacji punktowej Grzegorza Figielskiego i Andrzeja Florkiewicza. Wśrod pań najwięcej punktów zebrała Aksana Siarheyenka, która wygrała z Beatą Staszak i Beatą Niemczyk.

Wśród sztafet padły dwa rekordy klubowe. Teraz najlepszą sztafetą zmienną mix 240+ została sztafeta w składzie Andrzej Florkiewicz, Grzegorz Figielski, Barbara Czabańska i Alina Kraśniewska. Zwycięstwo klubowe wśród sztafet dowolnych mix 240+ wywalczyła sztafeta w składzie Maciej Piotrowski, Elżbieta Szczygielska, Alina Kraśniewska i Andrzej Florkiewicz.

Image

Image

Zawody, jak zwykle zostały zorganizowane perfekcyjnie. Sędziowie byli niezwykle mili i uśmiechnięci. Życzliwie poganiali nas w drugim dniu zawodów, kiedy z wielkim trudem organizowaliśmy nowe sztafety zmienne, gdy na starcie nie pojawiło się kilku oczekiwanych zawodników.

Image

Image

Największą radość sprawiły wszystkim pamiątkowe medale, które były wyjątkowo ładne. Wylosowane nagrody również cieszyły się uznaniem.

Image

Image

Jak zwykle wszyscy najbardziej oczekiwali na wieczorek integracyjny, który zorganizowała Ola Michalak w pubie Bolek przy Polach Mokotowskich. Nikogo nie zawiodły serwowane pyszności, a muzyka grana na dwie sale podobała się wszystkim. Nawet nasi najstarsi Super-Mastersi wytrwali prawie do końca tej imprezy bawiąc się bardzo dobrze przy dynamicznej młodzieżowej muzyce.

Image

Image

W drugim dniu zawodów Grzegorz Figielski nagrodził najstarszych Super-Mastersów. 82-letni Wiktor Bogdański i 79-letnia Maja Lipniacka otrzymali pamiątkowe puchary. Oba puchary zostały zdobyte przez zawodników SPORT-Figielski w klasyfikacji drużynowej. Maja otrzymała puchar wywalczony w pływackich zawodach Masters, a Wiktor, ze względu na to, że jest ratownikiem, otrzymał puchar zdobyty podczas zawodów ratowniczych.

Image

Image

Klub SPORT-Figielski słynie z tego, że wielu jego członków to Super-Mastersi. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że ta grupa zawodników ma w naszym klubie wiele przywilejów. Zawodnicy od 65 roku życia nie płacą opłat startowych, ponieważ pokrywa je klub. Opłacają jedynie roczną składkę członkowską w kwocie 50 zł, jeżeli w poprzednim roku kalendarzowym wystartowali co najmniej 4 razy, albo 100 zł, jeżeli nie spełnili wymogu minimalnej liczby startów. Tylko jedna niewielka opłata roczna pozwala Super-Mastersom cieszyć się treningami na basenie pod okiem doświadczonego trenera i startami w zawodach. Nie ma co ukrywać, w naszym klubie po prostu dobrze być Super-Mastersem!

Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów

Agata F.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie