Szukaj:
« < Czerwiec 2024 > »
P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

Odwiedza nas 1 gość
SPORT-FIGIELSKI COMPLEX FITNESS - AQUA AEROBIC DLA SENIORÓW
(17.05.2010.)

         

ZAPRASZAMY PAŃSTWA NA ZAJĘCIA AQUA AEROBIK DLA SENIORÓW


Image
SPORT-Figielski Complex Fitness prowadzi zajęcia aqua aerobic dla seniorów na basenie przy ul. Rozbrat 26. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu "Senior Starszy - Sprawniejszy" prowadzonego i finansowanego przez miasto stołeczne Warszawa. Są to zajęcia bezpłatne, na które w miarę wolnych miejsc mogą zapisywać się osoby zameldowane w Warszawie w dzielnicy Śródmieście. Warunkiem uczestnictwa jest regularne uczęszczanie na zajęcia. Dwukrotna nieobecność skutkuje wykreśleniem z listy uczestników i wpisaniem na nią osoby oczekującej na wolne miejsce. Szczegółowe informacje i zapisy w recepcji Ośrodka Rozbrat.

Gimnastyka w wodzie jest doskonałą formą aktywności fizycznej dla wszystkich, gdyż nie wymaga umiejętności pływania. Jest również zalecana w ramach rehabilitacji układu ruchu. Dobrze działa u osób z bólami krzyża. Cieszy się dużym powodzeniem u seniorów. Przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach można ćwicząc w wodzie zrzucić zbędne kilogramy.

Image

Ćwiczenia w wodzie różnią się zasadniczo od ćwiczeń wykonywanych na lądzie. Dzięki utracie masy ciała z powodu siły wyporu wody, uczestnik zajęć ćwiczy w odciążeniu. Z drugiej strony opór wody sprawia, że wykonanie każdego ruchu wymaga użycia dużo większej siły niż na lądzie. Dzięki temu wzmacniają się wybrane grupy mięśni, co poprawia samopoczucie i ogólną sprawność fizyczną.

Image

Zajęcia odbywają się w wodzie o głębokości maksymalnej 120 cm. Są to zajęcia prowadzone przy najnowszych hitach muzyki tanecznej/disco. W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się różnorodny sprzęt jak makarony, piłki oraz wiele innych rekwizytów, co uatrakcyjnia te trwające 45 minut zajęcia.

Image

Po cyklu zajęć i oswojeniu się z wodą osoby chętne mogą rozpocząć naukę pływania. W naszej praktyce, wielokrotnie zdarzyło się, że osoby, które całymi latami bały się wody i nie wchodziły do niej głębiej niż do kolan, dzięki gimnastyce oswoiły się z wodą. Następnie rozpoczęły naukę pływania i dzisiaj dobrze pływają. Po opanowaniu podstaw pływania można kontynuować rehabilitację w ramach pływania korekcyjnego.

Image

Jedna z pań, które uczęszczały na zajęcia gimnastyki w wodzie w ramach rehabilitacji po zabiegu operacyjnym, rozpoczęła naukę pływania, a następnie została zawodniczką SPORT-Figielski należącą do grupy "super-masters" i reprezentowała naszą drużynę w zawodach pływackich.

Image

Aby uzyskać szczegółowe informacje, wyślij zapytanie mailem na adres grzegorz.figielski@sport-figielski.pl lub SMS-em na numer 794 38 88 42 lub 501 29 44 77

Obejrzyj galerię zdjęć:
- z gimnastyki w wodzie
- z nauki pływania dla dorosłych i dla dzieci

Image

Image

Image

 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2020
Logowanie