DRUŻYNA SPORT-FIGIELSKI
(14.05.2010.)

Zaczęliśmy w 2000 roku kiedy po raz pierwszy wystartowaliśmy w Mistrzostwach Warszawy w Sportowym Ratownictwie Wodnym.

Od tego czasu regularnie bierzemy udział w tego typu zawodach. Wielokrotnie startowaliśmy w Mistrzostwach Ciechanowa, Mistrzostwach Mazowsza i w innych zawodach krajowych. W 2004 roku wystartowaliśmy w drużynie Jacka Krawczyka na Mistrzostwach Świata, które odbyły się we Włoszech i zdobyliśmy brązowy medal w sztafecie.

Do najważniejszych zawodów, w jakich do tej pory braliśmy udział należą Mistrzostwa Świata w Sportowym Ratownictwie Wodnym Rescue 2008 w Niemczech oraz Mistrzostwa Europy w Sportowym Ratownictwie Wodnym Lubeka 2005.

Startowaliśmy w kategorii Masters. Są to rozgrywki dla zawodników w wieku powyżej 30 lat. Dolna granica wieku dla kategorii Masters w sportowym ratownictwie wodnym jest o 5 lat wyższa niż w przypadku pływania Masters, gdzie dolnym limitem jest wiek 25 lat. Klasyfikacja w zawodach Masters jest prowadzona w grupach wiekowych co 5 lat.

Do tej pory zdobyliśmy 20 medali na mistrzostwach świata i IV miejsce w klasyfikacji generalnej, trzy tytuły Mistrzów Europy w klasyfikacji generalnej oraz II miejsce w klasyfikacji drużynowej Masters. Zdobywane medale i rosnąca drużyna są dowodem, że nadal warto razem trenować.

Image

Sukces drużyny SPORT-Figielski jest efektem treningów, które odbywają się nie tylko na basenie przy ul. Inflanckiej w Warszawie, ale również na plaży w Krynicy Morskiej, gdzie korzystamy z bazy Stowarzyszenia Skautowego SZMARAGDOWA.

W drużynie trenują
:

Wszyscy zawodnicy Sport-Figielski Masters startowali w wielu zawodach pływackich w kraju i za granicą osiągając bardzo dobre rezultaty oraz tytuły Mistrzów Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Austrii, Luksemburga, Belgii. Mamy kilkaset medali i inne trofea.


Zapraszamy
kierownik Grzegorz Figielski
 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2020
Logowanie