SZKOŁA PŁYWANIA SPORT-FIGIELSKI - PŁYWANIE KOREKCYJNE
(16.05.2010.) ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH Z PŁYWANIA KOREKCYJNEGO.

Pływanie jest doskonałą metodą wspomagającą leczenie wad postawy związanych ze skrzywieniami kręgosłupa oraz w przypadku spłycenia fizjologicznych krzywizn kręgosłupa (tzw. płaskie plecy).

Ćwiczenia w wodzie prowadzą do wzmocnienia mięśni brzucha, pośladków i pleców oraz wewnętrznych mięśni stabilizujących kręgosłup. Pływanie korekcyjne jest również wskazane w przypadku zmian i przykurczów w stawach skokowych, kolanowych, biodrowych i barkowych. Stanowi ono kontynuację rehabilitacji stawów kolanowych po niektórych zabiegach operacyjnych.

Na filmie pokazano, które mięśnie pracują podczas pływania poszczególnymi stylami.


Image

Osoby, które nie umieją pływać, mogą skorzystać z zajęć gimnastyki w wodzie. Ta forma aktywności fizycznej jest również zalecana w rehabilitacji układu ruchu. Z powodu siły wyporu wody, ciało traci wiekszą część swojej wagi, więc ćwiczenia wykonywane są w odciążeniu. Z drugiej strony opór wody jest wykorzystywany do wzmocnienia poszczególnych grup mięśni.

Image

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ NA PŁYWALNIACH PRZY UL. ROKOSOWSKIEJ 10, PRZY UL. KASPRZAKA 1/3, PRZY UL. ESPERANTO 5 LUB PRZY UL. KSIĄCIA TROJDENA 2C.

INFORMACJA I ZAPISY NA ZAJĘCIA Z PŁYWANIA KOREKCYJNEGO
jeżeli chcesz zapisać się na zajęcia z pływania korekcyjnego wyślij zapytanie mailem na adres grzegorz.figielski@sport-figielski.pl lub SMS-em na numer 794 38 88 42

ZAPOZNAJ SIĘ Z PLANEM ZAJĘĆ

Obejrzyj galerię zdjęć:
- z nauki pływania dla dorosłych
- z gimnastyki w wodzie

Image

 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie