SZKOŁA PŁYWANIA SPORT-FIGIELSKI - NAUKA I DOSKONALENIE PŁYWANIA W PŁETWACH
(16.05.2010.)Przeczytaj na stronie internetowej SPORT-Figielski NAUKA PŁYWANIA szczegółowe informacje dotyczące nauki pływania prowadzonej przez klub SPORT-Figielski na basenach w Warszawie - indywidualna oraz grupowa nauka pływania.


 ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA PŁYWANIA W PŁETWACH.

Pływanie w płetwach zasadniczo różni się od pływania bez płetw. Pływając w płetwach dochodzi do dużego obciążania stawów skokowych, dlatego ważne jest opanowanie odpowiedniej techniki ruchu ciała i nóg, aby nie dopuścić do przeciążenia i/lub kontuzji stawu skokowego.

Image

Technika pływania w monopłetwie


Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płetw np. krótkie płetwy przeznaczone głównie do treningu pływackiego, płetwy średniej długości używane głównie w ratownictwie i w nurkowaniu oraz płetwy długie i monopłetwy używane we freedivingu. Poza długością płetwy różnią się też twardością. Płetwy sztywne zaleca się osobom o silnych nogach. Miękkie pletwy zaleca się głównie kobietom i dzieciom. Każdy rodzaj płetw wymaga innej techniki pływania. Prawidłowe ruchy zapewniają osiągnięcie maksymalnej szybkości przy minimalnym obciążeniu stawów.

Image

Image

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ INDYWIDUALNIE NA PŁYWALNIACH PRZY UL. ROKOSOWSKIEJ 10, PRZY UL. KASPRZAKA 1/3, PRZY UL. ESPERANTO 5 LUB PRZY UL. KSIĘCIA TROJDENA 2C ALBO W GRUPACH NA PŁYWALNI PRZY UL. INFLANCKIEJ 8.
W przypadku zajęć indywidualnych mogą się one odbywać również na innych pływalniach po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i ceny.

INFORMACJA I ZAPISY NA ZAJĘCIA
jeżeli chcesz zapisać siebie lub swoje dziecko na zajęcia pływania w płetwach wyślij zapytanie mailem na adres grzegorz.figielski@sport-figielski.pl lub SMS-em na numer 794 38 88 42

ZAPOZNAJ SIĘ Z PLANEM ZAJĘĆ

Image

Obejrzyj galerię zdjęć:
- z nauki pływania dla dzieci i dla dorosłych
- z organizowanych na basenie urodzin
- z zawodów w sportowym ratownictwie wodnym dla dzieci (8-12 lat)
- z zawodów w sportowym ratownictwie wodnym (konkurencje rozgrywane w płetwach)

Image

Image

Image

Image

 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie