Szukaj:
« < Sierpień 2019 > »
P W Ś C P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Znajdź nas
na Facebooku
NASZE STRONY WWW:
 
 
 

URODZINY NA BASENIE:
 
 
 
 
 
 
 

NASZE PŁYWALNIE:
Rokosowska 10
Kasprzaka 1/3
Esperanto 5
Trojdena 2C
Inflancka 8

NASI PARTNERZY:
www.photos-and-paintings.com
bodyrelax.pl

NASI SPONSORZY:
Phantom

Odwiedza nas 1 gość
WITAMY W EUROPIE, czyli Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski w Pływaniu Masters w Gliwicach
(14.05.2010.)

84 rekordy Polski, w tym jeden rekord zawodniczki naszego klubu, Ani Mróz, na dystansie 100 m stylem klasycznym, to bilans 3-dniowych pływackich zmagań Mastersów, które odbyły się w dniach 7-9 maja 2010 roku na pięknym, nowym basenie w Gliwicach.

Na zawody zgłoszonych było blisko 380 zawodników z kraju i z zagranicy. Nasz klub był reprezentowany przez 16 zawodników. Przywieźliśmy 31 medali, 23 w konkurencjach indywidualnych, a 8 w wyścigach sztafetowych.

Image

Najwięcej medali zdobyła Ania Mróz – 5 złotych i 1 srebrny. Nasza najstarsza zawodniczka, Maja Lipniacka, zdobyła cztery medale – 3 srebrne i 1 brązowy. Również 4 medale zdobył Konrad Tomczyk – 1 srebrny i 3 brązowe. Alina Kraśniewska zdobyła srebrny i brązowy medal, Beata Trochim i Fabian Filipiak zdobyli po 2 brązowe medale, a Lina Varela-Machado, Radosław Klimek i Matylda Wawer po jednym brązowym medalu. Innym zawodnikom nie udało się stanąć na podium, ale również dawali z siebie wszystko zdobywając punkty do Pucharu Polski i pobijając życiówki.

Image

Wszystkim podobał się wspaniały nowoczesny, zbudowany kosztem 36 milionów złotych obiekt, gdzie zorganizowano Mistrzostwa Polski. Otwarta 21 stycznia bieżącego roku kryta pływalnia "Olimpijczyk" wyróżnia się nowoczesną architekturą, kompleksowym wyposażeniem oraz dobrym położeniem w pobliżu Lasu Łabędzkiego przy Kąpielisku Leśnym.

Image

Posiada olimpijski basen na 10 torów o wymiarach 50 x 25 metrów i głębokości 2 metrów oraz dużą trybunę, która mieści aż 700 widzów. Basen można podzielić specjalnym pomostem na dwa mniejsze o długości 25 metrów.

Image

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pływanie w takim basenie to wielka przyjemność. Naprawdę można poczuć, że jesteśmy w Europie. Obiekt jest wyposażony w elektroniczny system pomiaru czasu, odpowiednie nagłośnienie, kabinę komentatorską, tablice do prezentacji wyników oraz olbrzymi diodowy ekran do wyświetlania obrazów, list startowych i wyników. Niewątpliwą atrakcją były wyświetlane podczas rozgrywanych konkurencji jeszcze „ciepłe” zdjęcia z zawodów. Zaplecze rekreacyjne tworzą: fitness, siłownia, sauny, sala konferencyjna, a także wielofunkcyjne boisko sportowe.

Image

Niezapomniane wrażenia ze sportowej rywalizacji, doskonała organizacja zawodów, znakomita zabawa na wieczorku integracyjnym oraz wygodne miejsca noclegowe sprawiły, że chętnie ponownie zawitamy w Gliwicach w przyszłym roku.

Na razie można wspominać mile spędzone chwile oglądając naszą galerię zdjęć z tych zawodów. Są tam m.in. zdjęcia z basenu, z podium i z wieczorku.

Image

Agata F.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2017
Logowanie