Grand Prix Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym
(25.02.2009.)

Relacja Anny Mierzejewskiej

Sobotnie Grand Prix Polski, które odbyło się 21 lutego 2009r. na basenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, zaowocowało satysfakcjonującymi wynikami i wieloma rekordami życiowymi ustanowionymi przez zawodników SPORT- Figielski.

Do rywalizacji w 5 konkurencjach rozgrywanych podczas zawodów stanęło 120 osób z 16 klubów w tym 1 zawodnik i 5 zawodniczek reprezentujących nasz klub.

Image

W konkurencji 50m holowanie manekina najlepsza okazała się Anna Mierzejewska, która w czasie 50.51 zajęła 15 miejsce w kategorii open Małgorzata Wiśnios uplasowała się na 22 miejscu z czasem 56.37, Katarzyna Krzemińska 56.46 – 23 miejsce, Anna Zborowska 1.13.28 – 29 miejsce. Jacek Czupryn z czasem 45.09 zajął 34 pozycję, Ewa Łukaszewicz nie startowała w tej konkurencji.

Image

Na 100m ratownik (kategoria open) Anna Mierzejewska dopłynęła 10 w czasie 1.18.65, Ewa Łukaszewicz była 11 z czasem 1.20.44, Anna Zborowska 12 – 1.21.58, Kasia Krzemińska 13 – 1.24.90, Małgorzata Wiśnios 15 – 1.30.56, a Jacek Czupryn w imponującym czasie 1.06.68 zajął 11 pozycję.

Image

Na 100m holowanie manekina w płetwach Anna Mierzejewska była 12 – 1.25.68, Ewa Łukaszewicz 14 – 1.28.04, Małgorzata Wiśnios 15 – 1.34.54, Anna Zborowska 16 - !.34.65, Katarzyna Krzemińska 17 – 1 .34.75. Jacek Czupryn zajął 18 miejsce - 1.08.78.

W konkurencji 100m ratowanie kombinowane wystartowała tylko Anna Mierzejewska, ale niestety nie ukończyła wyścigu.

Image

Zobacz: galerię zdjęć i szczegółowe wyniki SF

Dużym sukcesem okazała się sztafeta kobiet 4x 50m z pasem ratowniczym węgorz, która wywalczyła brąz w czasie 2.18.15. Reprezentowały ją: Małgorzata Wiśnios, Anna Zborowska, Ewa Łukaszewicz i Anna Mierzejewska.

Image

Nie było wśród naszych zawodników osoby, która nie ustanowiłaby rekordu życiowego choćby w jednej konkurencji. Wyniki uzyskane przez naszych ratowników są bardzo obiecujące i dobrze rokują na przyszłość. Gratuluję i życzę dalszych sukcesów oraz wytrwałości w treningach.