NOWOŚCI
SZKOŁA PŁYWANIA SPORT-FIGIELSKI - NAUKA PŁYWANIA DLA NIEMOWLĄT
(13.08.2014.)

Możesz samodzielnie nauczyć swojego dzidziusia pływać! Zobacz, jak to zrobić.

Niemowlęta w wieku do 8 miesiąca życia wykazują wrodzoną zdolność wstrzymywania oddechu podczas zanurzania pod wodę. Z tego względu warto jest już wtedy pomyśleć o oswajaniu dziecka z wodą. Co ciekawe, gdy chodzimy z małym dzieckiem regularnie na basen, nie zapomina ono tej umiejętności i dzięki temu dużo łatwiej będzie nam później nauczyć go pływać.

Czytaj całość
 
SZKOŁA PŁYWANIA SPORT-FIGIELSKI - EKSPRESOWA NAUKA PŁYWANIA
(20.07.2014.)

CZYM RÓŻNIMY SIĘ OD INNYCH?

Szkoła Pływania SPORT-Figielski słynie z wyjątkowo szybkiej nauki pływania, która dla przeciętnego człowieka po prostu graniczy z cudem! Nasi uczniowie zaczynając od zera często już po kilku lekcjach swobodnie przepływają cały basen, a wkrótce potem są w stanie zdać na kartę pływacką.

Czytaj całość
 
SZKOŁA PŁYWANIA SPORT-FIGIELSKI - TRIATHLON I PŁYWANIE NA WODACH OTWARTYCH
(20.07.2014.)

Pływanie na wodach otwartych zasadniczo różni się od pływania na basenie, ponieważ wymaga wielu dodatkowych umiejętności.

Osoba chętna do pływania w jeziorze lub w morzu powinna przede wszytkim cechować się odwagą, ponieważ konkurencje na wodach otwartych zazwyczaj obejmują długi dystans, a więc pływak musi znacznie oddalić się od brzegu. Trasa jest wyznaczana za pomocą bojek, należy więc zwrócić uwagę na umiejętność nawigacji, aby płynąć możliwie najkrótszą drogą od bojki do bojki i nie pokonywać niepotrzebnie dodatkowych metrów. Czasami trasa jest dodatkowo oznaczana za pomocą białych linek biegnących pod wodą, które ułatwiają nawigację. Ponadto zawody pod gołym niebem przebiegają w różnych warunkach pogodowych oraz przy mniejszej lub większej fali, co znacznie utrudnia i spowalnia pływanie. Dodatkowym stresem może być pływanie w zwartej grupie, czego nie da się uniknąć, ponieważ zazwyczaj startuje dużo osób. Obijanie się o innych pływaków nie należy do przyjemności, a wiele głów dookoła i rozpryski wody znacznie utrudniają prawidłową nawigację. Dlatego brak doświadczenia w zachowaniu się na trasie może pływaka kosztować dziesiątki metrów utraconych na całym dystansie.

Czytaj całość
 
ZAPRASZAMY !
(15.05.2011.)

Klub SPORT-Figielski opublikował nową stronę internetową dotyczącą nauki pływania pod adresem http://www.nauka-plywania-warszawa.pl/. Zapraszamy do obejrzenia strony i na zajęcia nauki i doskonalenia pływania.

Czytaj całość
 
NOWOŚCI W DOSKONALENIU PŁYWANIA
(01.12.2010.)

Klub SPORT-Figielski rozszerzył swoją ofertę w zakresie doskonalenia pływania o kilka ciekawych propozycji:

  • Nasza oferta obejmuje zajęcia przygotowawcze do egzaminów wstępnych do szkół sportowych na wszystkich poziomach i na AWF oraz zajęcia z doskonalenia pływania sportowego dla uczniów i studentów tych szkół.

  • Opracowaliśmy również zajęcia doszkalające umiejętność pływania niezbędną do kursów na instruktora pływania. Absolwentom tych kursów oferujemy staże instruktorskie w naszym klubie u boku trenera pływania, Grzegorza Figielskiego.

  • Dla osób, które pragną zrobić kurs ratownika oferujemy cykl zajęć doskonalących, które mają na celu wyćwiczenie praktycznych elementów pływania na powierzchni i pod wodą oraz ratownictwa niezbędnych do zakwalifikowania się na kurs oraz ukończenia kursu.

  • Organizujemy szkolenia przygotowujące do egzaminu na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką oraz przeprowadzamy egzaminy na kartę pływacką i specjalną kartę pływacką (tzw. "żółty czepek").

Czytaj całość
 
SPORT-FIGIELSKI: NIE UMIESZ PŁYWAĆ? SPRAWIMY, ŻE PŁYWANIE BĘDZIE WKRÓTCE TWOJĄ PASJĄ!
SPORT-Figielski © 2008-2020
Logowanie